İcra Kurulu

 

S.KÜRŞAT DEMİRCİOĞLU

İcra Kurulu Başkanı

Sn .Demircioğlu, Doğan Grubuna 01 Nisan 1988 yılında katılmış ve sırasıyla Hürriyet Ofset Matbaacılık ve Gazetecilik A.Ş., Hürriyet A.Ş. de Muhasebe ve Mali İşler Yöneticiliği yapmış olup, 2001 yılından Ekim 2016 yılına kadar Doğan Müzik Kitap Mağazacılık Pazarlama A.Ş. ye Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Murahhas Üye ve Genel Müdür olarak çalışmıştır.

Sn.Demircioğlu, 01 Şubat 2017 tarihi itibarı ile Doğan Dağıtım A.Ş. İcra Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

F. FİLİZ SAĞLAM

İcra Kurulu Üyesi, Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

1956’da İstanbul’da doğan, Sn. Sağlam, 1981 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun olmuştur. 1979 yılında öğrenim hayatı devam ederken Gameda Gazete Mecmua Dağıtım A.Ş. Muhasebe Şefliği yapmış, 1984 yılında aynı grubun dergi dağıtımı için kurduğu Yaydağ Yayın Dağıtım A.Ş.’ne Muhasebe Müdürü olarak atanmıştır. 1991 yılında yeniden Gameda Gazete Mecmua Dağıtım A.Ş.’ne Mali ve İdari İşler Genel Müdür Yardımcısı olarak transfer olmuştur. 1992 yılında Gameda’nın kapanması, yerine Yaysat A.Ş.’nin kurulması ile görevine burada devam etmiştir.

2001 yılında grup şirketlerinden Doğan Dağıtım Satış Pazarlama Matbaacılık Ödeme Aracılık Ve Tahsilat Sistemleri A.Ş., 2002 yılında da Dergi Pazarlama Planlama ve Ticaret A.Ş.’nin Mali ve İdari İşler Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir. 2010 yılında Yaysat ve Doğan Dağıtım Satış Pazarlama Matbaacılık Ödeme Aracılık Ve Tahsilat Sistemleri A.Ş.’nin birleşmesi ile görevini Doğan Dağıtım Satış Pazarlama Matbaacılık Ödeme Aracılık Ve Tahsilat Sistemleri A.Ş ve Dergi Pazarlama Planlama ve Ticaret A.Ş.’nin Mali ve İdari İşler Genel Müdür Yardımcısı olarak sürdürmektedir. Sn. Sağlam, SMMM ruhsatına sahiptir.

Evli ve iki çocuk annesidir.

ŞÖHRET GÖRMEZ

İcra Kurulu Üyesi, Lojistik Direktörü

1962’de İstanbul’da doğan Sn. Görmez, 1986 yılında İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden mezun olmuştur. 1987-1989 yılları arasında askerlik hizmetini tamamladıktan sonra, 1989-1990 yılları arasında Genel Sigortada bölge temsilcisi olarak görev yapmıştır. Ardından Gameda Gazete Mecmua Dağıtım A.Ş.’de Merkez Müfettiş olarak çalışmış, 1992 yılında Gameda’nın kapanması, yerine Yaysat A.Ş.’nin kurulması ile görevine burada devam etmiştir.

Yaysat’daki Pazarlama ve Dağıtım Planlama Şefi, Pazarlama ve Dağıtım Planlama Müdür Yardımcılığı görevlerinin ardından 1997 yılında Pazarlama ve Dağıtım Planlama Müdürlüğü görevini sürdürmeye başlamıştır. 2006 yılında Gazeteler Pazarlama Direktörlüğü görevine atanmış, 2008 yılında Gazeteler Pazarlama Direktörlüğü ve Satış Direktörlüğünün tek çatı altında birleştirilmesi ile Pazarlama ve Satış Direktörü olarak atanmıştır. Sayın Görmez, Doğan Dağıtım Satış Pazarlama Matbaacılık Ödeme Aracılık Ve Tahsilat Sistemleri A.Ş.’de 2015 itibariyle Lojistik Direktörü olarak atanmış olup halen görevine devam etmektedir.

Evli ve bir çocuk babasıdır.

BEKİR KARA

İcra Kurulu Üyesi, Bilgi Sistemleri Direktörü

Sn. Kara, Bilgi Sistemlerinden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi olarak 05.05.2017 tarihinde aramıza katılmıştır. Bekir Kara, Boğaziçi Üniversitesi Matematik Bölümünde Lisans eğitimini ve İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği Bölümünde Yüksek Lisans Eğitimini tamamlamıştır.

Boğaziçi Üniversitesinde Akademisyen olarak kariyerine başlamış, sonrasında Arthur Andersen, Accenture ve E&Y firmalarında Yönetim Danışmanlığı ve Kıdemli Müdür olarak çalışmış, STFA Yatırım Holding SAP Proje Koordinatörlüğünü yürütmüştür. Kurumsal Risk Yönetimi ve Bilgi Sistemleri’nin Denetimi, Güvenliği, Şirket Stratejisi ile Uyumlandırılması ve Yönetilmesi, Bekir Kara’nın uzmanlaştığı konuların bir kısmı olarak sıralanabilir.

Evli ve iki çocuk babasıdır.